Ostatnie posty

Przytarczyce – test

Przytarczyce – test służy sprawdzeniu i powtórzeniu wiedzy z zakresu diagnostyki laboratoryjnej. Mam nadzieję, że dzięki testowi będziecie mogli lepiej przygotować się do egzaminu specjalizacyjnego, czy też w szybki i….

Tarczyca – test cz. III

Tarczyca – test cz. III – test służy sprawdzeniu i powtórzeniu wiedzy z zakresu diagnostyki laboratoryjnej. Mam nadzieję, że dzięki testowi będziecie mogli lepiej przygotować się do egzaminu specjalizacyjnego, czy….

Tarczyca – test cz. II

Tarczyca – test cz. II – test służy sprawdzeniu i powtórzeniu wiedzy z zakresu diagnostyki laboratoryjnej. Mam nadzieję, że dzięki testowi będziecie mogli lepiej przygotować się do egzaminu specjalizacyjnego, czy….

Stabilność materiału – test

Stabilność materiału – test służy sprawdzeniu i powtórzeniu wiedzy z zakresu diagnostyki laboratoryjnej. Mam nadzieję, że dzięki testowi będziecie mogli lepiej przygotować się do egzaminu specjalizacyjnego, czy też w szybki….

Oś podwzgórze-przysadka-nadnercza

Jak działa oś podwzgórze-przysadka-nadnercza? Wydzielana przez podwzgórze kortykoliberyna (CRH) pobudza przysadkę mózgową do wydzielania ACTH (kortykotropiny). Natomiast ACTH (kortykotropina) pobudza korę nadnerczy do wydzielania kortyzolu. Kortyzol hamuje zwrotnie wydzielanie CRH….