Glukoza kalkulator przelicznik

Czas czytania 3 min

Zapraszam serdecznie do wykorzystania umieszczonego poniżej kalkulatora. Glukoza kalkulator przelicznik służy do przeliczania jednostek stężenia glukozy z mg/dL na mmol/L oraz odwrotnie – z mmol/L na mg/dL. W związku z brakiem ujednolicenia i narzucenia na laboratoria wydawania wyników oznaczeń w konkretnych jednostkach – niejednokrotnie pacjenci, lekarze i diagności laboratoryjni borykają się z problemem przeliczania jednostek. Nie sposób zapamiętać wszystkich współczynników przeliczeniowych. I właśnie dlatego powstał poniższy kalkulator – zapraszam do jego używania!

Glukoza kalkulator przelicznik – oblicz to!

Poniżej umieszczam kalkulator. W celu przeliczenia stężenia glukozy – wpisz odpowiednią wartość, wybierz jednostkę i gotowe! Kalkulator przelicza stężenie glukozy z mmol/L na mg/dL oraz z mg/dL na mmol/L – w zależności od wybranej konfiguracji.

kalkulator glukoza

Glukoza kalkulator przelicznik – wzory

W celu przeliczenia stężenia glukozy z mg/dL na mmol/L należy uzyskany wynik podzielić przez 18

  • WZÓR: mg/dL = mmol/L / 18

By obliczyć stężenie glukozy w mg/dL mając wynik w mmol/L należy uzyskaną wartość pomnożyć razy 18

  • WZÓR: mmol/L = mg/dL x 18

Glukoza – tabela przeliczeń

Poniżej umieszczam tabelę z przeliczeniami stężenia glukozy z mg/dL na mmol/L i odwrotnie. Znajdź odpowiednią wartość i gotowe!

glukoza tabela przeliczeń

Inne kalkulatory

Zapraszam serdecznie do działku KALKULATORY na górze strony. Znajdziesz tam sporo innych kalkulatorów. Z czasem ich liczba będzie rosła. Jeśli brakuje Ci w sieci jakiegoś kalkulatora – poinformuj mnie o tym! Postaram się opracować brakujący przelicznik. Zostaw komentarz pod postem, napisz na facebooku, instagramie lub na adres mailowy (zakładka kontakt na górze strony).

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.