Glukoza kalkulator przelicznik

Zapraszam serdecznie do wykorzystania umieszczonego poniżej kalkulatora. Glukoza kalkulator przelicznik służy do przeliczania jednostek stężenia glukozy z mg/dL na mmol/L oraz odwrotnie – z mmol/L na mg/dL. W związku z brakiem ujednolicenia i narzucenia na laboratoria wydawania wyników oznaczeń w konkretnych jednostkach – niejednokrotnie pacjenci, lekarze i diagności laboratoryjni borykają się z problemem przeliczania jednostek. Nie sposób zapamiętać wszystkich współczynników przeliczeniowych. I właśnie dlatego powstał poniższy kalkulator – zapraszam do jego używania!

Glukoza kalkulator przelicznik – oblicz to!

Poniżej umieszczam kalkulator. W celu przeliczenia stężenia glukozy – wpisz odpowiednią wartość, wybierz jednostkę i gotowe! Kalkulator przelicza stężenie glukozy z mmol/L na mg/dL oraz z mg/dL na mmol/L – w zależności od wybranej konfiguracji.

kalkulator glukoza

Glukoza kalkulator przelicznik – wzory

W celu przeliczenia stężenia glukozy z mg/dL na mmol/L należy uzyskany wynik podzielić przez 18

  • WZÓR: mg/dL = mmol/L / 18

By obliczyć stężenie glukozy w mg/dL mając wynik w mmol/L należy uzyskaną wartość pomnożyć razy 18

  • WZÓR: mmol/L = mg/dL x 18

Glukoza – tabela przeliczeń

Poniżej umieszczam tabelę z przeliczeniami stężenia glukozy z mg/dL na mmol/L i odwrotnie. Znajdź odpowiednią wartość i gotowe!

glukoza tabela przeliczeń

Inne kalkulatory

Zapraszam serdecznie do działku KALKULATORY na górze strony. Znajdziesz tam sporo innych kalkulatorów. Z czasem ich liczba będzie rosła. Jeśli brakuje Ci w sieci jakiegoś kalkulatora – poinformuj mnie o tym! Postaram się opracować brakujący przelicznik. Zostaw komentarz pod postem, napisz na facebooku, instagramie lub na adres mailowy (zakładka kontakt na górze strony).

Wspieraj autora na Patronite

Treści które mogą Cię zainteresować:

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Strona główna » Kalkulatory » Glukoza kalkulator przelicznik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.