Hemoglobina glikowana kalkulator jednostek

Kalkulator jednostek hemoglobina glikowana

Hemoglobina glikowana kalkulator jednostek (HbA1c) został opracowany w celu przeliczenia jednostek stężenia hemoglobiny glikowanej z mmol/L na g/dL oraz z g/dL na mmol/L.

Laboratoria medyczne samodzielnie wybierają jednostki, w jakich wydają wyniki. Nierzadko zdarza się, że pacjent, lekarz, diagnosta laboratoryjny, czy też inny personel medyczny musi przeliczyć jednostki stężenia danego analitu. Dlatego udostępniam Wam opracowany przeze mnie, na podstawie ogólnodostępnych wzorów, kalkulator dla hemoglobiny glikowanej.

Hemoglobina glikowana kalkulator jednostek

Kalkulator jednostek hemoglobina glikowana

Jeśli chcesz przeliczyć jednostkę stężenia hemoglobiny glikowanej – wpisz odpowiednią wartość we właściwe pole. Następnie wybierz jednostkę. Kalkulator automatycznie przelicza jednostki z g/dL na mmol/L i odwrotnie.

Hemoglobina glikowana kalkulator jednostek – wzory

Jeśli nie chcesz korzystać z powyższego kalkulatora, a chcesz przeliczyć stężenie samodzielnie – poniżej umieszczam wzory wraz ze przykładami obliczeń.

Przeliczenie stężenia hemoglobiny glikowanej z mmol/L na g/dL

WZÓR: mmol/L x 1,61 = g/dL

PRZYKŁAD: w celu przeliczenia stężenia 2,33 g/dL należy wartość tą przemnożyć razy 1,61

2,33 [g/dL] x 1,61 = 3,75 mmol/L

Przeliczenie stężenia hemoglobiny glikowanej z g/dL na mmol/L

WZÓR: g/dL / 1,61 = mmol/L

PRZYKŁAD: otrzymano informację o stężeniu hemoglobiny glikowanej 6,2 g/dL, by otrzymać stężenie w mmol/L należy wartość 6,2 podzielić przez 1,61

6,2 [g/dL] / 1,61 = 3,85 mmol/L

Przeczytaj również post Hemoglobina glikowana – dowiesz się w jakim celu oznacza się jej stężenie i ile razy należy wykonać badanie, by potwierdzić cukrzycę?

Jeśli brakuje Ci w sieci lub na mojej stronie jakiegoś kalkulatora – napisz do mnie! Postaram się go opracować i jak najszybciej udostępnić.

Wspieraj autora na Patronite

Treści które mogą Cię zainteresować:

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Strona główna » Kalkulatory » Hemoglobina glikowana kalkulator jednostek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.