AFP kalkulator przelicznik jednostek

kalkulator przelicznik jednostek afp

AFP kalkulator przelicznik jednostek służy do przeliczania jednostek stężenia alfa-fetoproteiny (AFP) w surowicy, osoczy, płynach z jam ciała i innym materiale biologicznym. W związku z faktem, że laboratoria wydają wyniki w różnych jednostkach stężenia – postanowiłam udostępnić Wam poniższy kalkulator. Dzięki niemu możliwe jest przeliczenie stężenia alfa-fetoproteiny AFP z IU/mL na ng/mL oraz odwrotnie, z ng/mL na IU/mL.

AFP kalkulator przelicznik jednostek – oblicz to!

kalkulator przelicznik jednostek afp

W celu użycia poniższego kalkulatora i przeliczenia jednostek wpisz odpowiednią wartość stężenia alfa-fetoproteiny AFP i wybierz właściwą jednostkę. Kalkulator przeliczy wartości, po kliknięciu przycisku “Przelicz”

Kalkulator Przelicznika Jednostek Alfa-Fetoproteiny (AFP)

Kalkulator przelicza stężenie AFP między jednostkami: ng/mL i IU/mL.


AFP kalkulator przelicznik jednostek – wzory

Powyższy kalkulator przelicza stężenie AFP z ng/mL na IU/mL oraz odwrotnie, z IU/mL na ng/mL, w zależności od konfiguracji. Jeśli jednak chcesz samodzielnie przeliczyć stężenie lub chcesz wiedzieć w jaki sposób zostało ono przeliczone, poniżej prezentuję wzory wraz z przykładem obliczeń.

Przeliczenie stężenia alfa-fetoproteiny AFP z ng/mL na IU/mL wzór:

ng/mL x 0,83 = IU/mL

PRZYKŁAD: w przebiegu przeprowadzonego badania uzyskano wynik stężenia alfa-fetoproteiny AFP wynoszący 71,3 ng/mL, w celu przeliczenia stężenia na IU/mL wartość 71,3 należy przemnożyć razy 0,83

71,1 [ng/mL] x 0,83 = 59,01 IU/mL

Przeliczenie stężenia AFP alfa-fetoproteiny z jednostki IU/mL na ng/mL wzór:

IU/mL x 1,21 = ng/mL

PRZYKŁAD: uzyskano wynik oznaczenia stężenia AFP 93,00 IU/mL, w celu przeliczenia wyniku na ng/mL należy 93 pomnożyć razy 1,21

93,00 [IU/mL] x 1,21 = 112,53 ng/mL

Inne kalkulatory

Zapraszam serdecznie do korzystania z innych przygotowanych przeze mnie KALKULATORÓW. Jeśli jakiegoś brakuje – daj mi znać, postaram się go opracować i jak najszybciej opublikować.

Użyj innych kalkulatorów!

Kalkulator przelicznik jednostek AMH

Wspieraj autora na Patronite

Treści które mogą Cię zainteresować:

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Strona główna » Kalkulatory » AFP kalkulator przelicznik jednostek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.