Insulina kalkulator przelicznik jednostek

Kalkulator przelicznik jednostek insulina
Czas czytania 3 min

Insulina kalkulator przelicznik jednostek, opracowany został w celu przeliczania stężenia insuliny z μIU/mL na pmol/L oraz z pmol/L na μIU/mL. W związku z faktem, iż różne laboratoria wydają wyniki stężenia insuliny w różnych jednostkach – opracowałam niniejszy kalkulator. Mam nadzieję, że przyda się on nie tylko lekarzom, ale także pacjentom, diagnostom laboratoryjnym, położnym, pielęgniarkom, dietetykom i ratownikom medycznym.

Insulina kalkulator przelicznik jednostek – oblicz to

Kalkulator przelicznik jednostek insulina

W celu użycia poniższego kalkulatora wpisz wartość stężenia insuliny. Następnie wybierz odpowiednią jednostkę stężenia. Kalkulator automatycznie przeliczy stężenie insuliny na dostępne jednostki stężenia. Nie ma nic prostszego!

Insulina kalkulator przelicznik jednostek – wzory

Poniżej prezentuję wzory, dzięki czemu możliwe jest przeliczenie stężenia insuliny między jednostkami pmol/L i μIU/mL. Dodatkowo pod wzorem umieszczone są przykładowe obliczenia.

Przeliczenie stężenia insuliny z μIU/mL na pmol/L

  • WZÓR: μIU/mL x 6,945 = pmol/L
  • Przykład obliczeń: w celu przeliczenia stężenia insuliny wynoszącego 5,48 μIU/mL na pmol/L należy wartość 5,48 pomnożyć razy 6,945
  • 5,48 μIU/mL x 6,945 = 38,06 μIU/mL

Przeliczenie stężenia insuliny z pmol/L na μIU/mL

  • WZOR: pmol/L x 0,144 = μIU/mL
  • Przykład obliczeń: jeśli chcesz przeliczyć stężenie insuliny 45,87 pmol/L na μIU/mL, wartość 45,87 należy pomnożyć razy 0,144
  • 45,87 μIU/mL x 0,144 = 6,61 μIU/mL

Inne kalkulatory

Jeśli chcesz skorzystać z innych kalkulatorów medycznych – zapraszam do zakładki KALKULATORY na górze strony. Jeśli brakuje Ci jakiegoś kalkulatora lub jednostki stężenia – zostaw komentarz, postaram się jak najszybciej to poprawić.

Strona główna » Kalkulatory » Insulina kalkulator przelicznik jednostek

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.