Insulina kalkulator przelicznik jednostek

Kalkulator przelicznik jednostek insulina

Insulina kalkulator przelicznik jednostek, opracowany został w celu przeliczania stężenia insuliny z μIU/mL na pmol/L oraz z pmol/L na μIU/mL. W związku z faktem, iż różne laboratoria wydają wyniki stężenia insuliny w różnych jednostkach – opracowałam niniejszy kalkulator. Mam nadzieję, że przyda się on nie tylko lekarzom, ale także pacjentom, diagnostom laboratoryjnym, położnym, pielęgniarkom, dietetykom i ratownikom medycznym.

Insulina kalkulator przelicznik jednostek – oblicz to

Kalkulator przelicznik jednostek insulina

W celu użycia poniższego kalkulatora wpisz wartość stężenia insuliny. Następnie wybierz odpowiednią jednostkę stężenia. Kalkulator przeliczy stężenie insuliny na dostępne jednostki stężenia. Nie ma nic prostszego!

Kalkulator Konwersji Insuliny

Poniższy kalkulator służy do konwersji stężenia insuliny między jednostkami pmol/L a μIU/mL.


Insulina kalkulator przelicznik jednostek – wzory

Poniżej prezentuję wzory, dzięki czemu możliwe jest przeliczenie stężenia insuliny między jednostkami pmol/L i μIU/mL. Dodatkowo pod wzorem umieszczone są przykładowe obliczenia.

Przeliczenie stężenia insuliny z μIU/mL na pmol/L

  • WZÓR: μIU/mL x 6,945 = pmol/L
  • Przykład obliczeń: w celu przeliczenia stężenia insuliny wynoszącego 5,48 μIU/mL na pmol/L należy wartość 5,48 pomnożyć razy 6,945
  • 5,48 μIU/mL x 6,945 = 38,06 μIU/mL

Przeliczenie stężenia insuliny z pmol/L na μIU/mL

  • WZOR: pmol/L x 0,144 = μIU/mL
  • Przykład obliczeń: jeśli chcesz przeliczyć stężenie insuliny 45,87 pmol/L na μIU/mL, wartość 45,87 należy pomnożyć razy 0,144
  • 45,87 μIU/mL x 0,144 = 6,61 μIU/mL

Inne kalkulatory

Jeśli chcesz skorzystać z innych kalkulatorów medycznych – zapraszam do zakładki KALKULATORY na górze strony. Jeśli brakuje Ci jakiegoś kalkulatora lub jednostki stężenia – zostaw komentarz, postaram się jak najszybciej to poprawić.

Wspieraj autora na Patronite

Treści które mogą Cię zainteresować:

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Strona główna » Kalkulatory » Insulina kalkulator przelicznik jednostek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.