Prolaktyna kalkulator przelicznik jednostek

kalkulator przelicznik jednostek prolaktyna

Niniejszy Prolaktyna kalkulator przelicznik jednostek, opracowany został z myślą o pacjentach, lekarzach, diagnostach laboratoryjnych, dietetykach i innym personelu medycznym. Brak standaryzacji w zakresie jednostek, w jakich wydawane są wyniki, powoduje że nierzadko pojawiają się problemy z interpretacją uzyskanych wyników badań. Dzięki poniższemu kalkulatorowi możliwe jest przeliczenie stężenia prolaktyny z μIU/mL (mIU/L) na ng/mL i odwrotnie.

W celu przeliczenia wyniku na wybrane jednostki wpisz wartość stężenia prolaktyny i wybierz jego jednostkę. Koniecznie jest kliknięcie przycisku „Konwertuj”.

Prolaktyna kalkulator przelicznik jednostek – oblicz to!

PRZELICZNIK PROLAKTYNA

Kalkulator Konwersji Jednostek Stężenia Prolaktyny

Poniższy kalkulator służy do konwersji stężenia prolaktyny między jednostkami: μIU/mL (mIU/L) i ng/mL.


Prolaktyna kalkulator przelicznik jednostek – przykłady obliczeń

Jeśli chcesz wiedzieć jakie są jednostki przeliczeniowe, co i jak należy przeliczyć, by uzyskać wynik jak w powyższym kalkulatorze – poniżej prezentuję wykorzystane przeliczniki wraz z przykładami obliczeń.

Przeliczenie z μIU/mL na mIU/L

  • μIU/mL = mlU/L

Przykład: w przypadku stężenia prolaktyny 73,6 μIU/mL stężenie w jednostce mIU/L wynosi tyle samo tj. 73,6 μIU/mL.

Przeliczenie z μIU/mL i z mIU/L na ng/mL

  • μIU/mL (mIU/L) x 0,047 = ng/mL

Przykład: uzyskano wynik oznaczenia stężenia prolaktyny 82,3 μIU/mL (mIU/L), uzyskaną wartość należy pomnożyć razy 0,047, stężenie wynosi 3,87 ng/mL.

Przeliczenie z ng/mL na μIU/mL i z mIU/L

  • ng/mL x 21.2 = μIU/mL (mIU/L)

Przykład: w trakcie oznaczenia stężenia prolaktyny w surowicy otrzymano wartość 5,43 ng/mL, w celu przeliczenia wyniku na μIU/mL (mIU/L) wynik badania należy przemnożyć razy 21,2, stężenie wynosi 115,12 mIU/L.

Jeśli brakuje Ci jakiegoś kalkulatora w sieci i chcesz, by był dostępny – zapraszam do kontaktu. Z przyjemnością przygotuję go i oddam do powszechnego użytku. Inne kalkulatory medyczne dostępne są w zakładce KALKULATORY na górze strony.

Wspieraj autora na Patronite

Treści które mogą Cię zainteresować:

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Strona główna » Kalkulatory » Prolaktyna kalkulator przelicznik jednostek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.