WITAMINA-D kalkulator przelicznik jednostek

kalkulator przelicznik jednostek witamina-d

Niniejszy post został opracowany w celu przedstawienia Wam i oddania do użytku nowego kalkulatora. WITAMINA-D kalkulator przelicznik jednostek służy do przeliczania jednostek stężenia całkowitej witaminy D z nmol/L na ng/mL oraz odwrotnie, z ng/mL na nmol/L. Kalkulator ma ułatwić interpretację wyników badań laboratoryjnych otrzymanych w różnych laboratoriach. Nie ma jasnych wytycznych dotyczących wykorzystywanych w laboratorium jednostek stężeń, stąd pacjent może otrzymać wyniki jednego, tego samego badania, w różnych jednostkach stężeń.

WITAMINA-D kalkulator przelicznik jednostek – oblicz to!

Kalkulator przelicznik jednostek WITAMINA-D

Poniżej znajduje się kalkulator. Jeśli chcesz go użyć, wpisz wartość stężenia witaminy d całkowitej w odpowiednią rubrykę. Następnie wybierz jednostkę stężenia i czekaj aż kalkulator przeliczy jednostki. Nie ma konieczności naciskania przycisku przelicz, oblicz itp..

WITAMINA-D kalkulator przelicznik jednostek – wzory

Jeśli chcesz samodzielnie przeliczyć stężenie WITAMINY D – użyj poniższych wzorów. Dołączam również przykładowe obliczenia.

Przeliczenie stężenia witaminy D z nmol/L na ng/mL

WZÓR: nmol/L x 0,4 = ng/mL

PRZYKŁAD OBLICZEŃ: w przypadku uzyskania wyniku 160 nmol/L dla stężenia witaminy D całkowitej i konieczności przeliczenia stężenia na ng/mL uzyskaną wartość należy przemnożyć razy 0,4

160 [nmol/L] x 0,4 = 64 ng/mL

Przeliczenie stężenia witaminy D z ng/mL na nmol/L

WZÓR: ng/mL x 2,5 = nmol/L

PRZYKŁAD OBLICZEŃ: jeśli otrzymasz wynik oznaczenia stężenia 54 ng/mL i chcesz go przeliczyć na nmol/L, wartość 54 przemnóż razy 2,5

54 [ng/mL] x 2,5 = 135 nmol/L

Inne kalkulatory

Zapraszam bardzo serdecznie do skorzystania z innych kalkulatorów medycznych. Jeśli Ci jakiegoś brakuje w sieci, czy na tej stronie – śmiało pisz do mnie!

Wspieraj autora na Patronite

Treści które mogą Cię zainteresować:

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Strona główna » Kalkulatory » WITAMINA-D kalkulator przelicznik jednostek

2 thoughts on “WITAMINA-D kalkulator przelicznik jednostek

  1. W przeliczaniu witaminy D (ręcznym) jest błąd – x 0,4 – uzyskujemy wynik w ng (na stronie podano, że w mg). Kalkulator działa prawidłowo.

    1. Dzień dobry. Faktycznie był błąd w poście. Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi. Poprawiłam :). Pozdrawiam, autorka strony – ANIA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.