SHBG kalkulator

kalkulator shbg

SHBG kalkulator, który znajduje się w dalszej części niniejszego posta służy przeliczeniu jednostek dla parametru SHBG (globulina wiążąca hormony płciowe). W związku z brakiem standaryzacji jednostek dla oznaczanych w laboratoriach medycznych parametrów czasem konieczne jest ich przeliczenie. Właśnie dlatego został stworzony kalkulator SHBG. Dzięki niemu możesz przeliczyć jednostki z μg/mL na nmol/L oraz odwrotnie. W tym celu wpisz wartość stężenia SHBG oraz wybierz odpowiednią jednostkę stężenia. Kalkulator automatycznie przelicza wartość – nie ma konieczności klikania przycisku OBLICZ.

SHBG kalkulator przelicz to!

przelicznik shbg

Poniżej znajduje się kalkulator. Wpisz wartość, wybierz jednostkę i gotowe! Nie ma nic prostszego.

Przeliczanie SHBG – wzory

  • SHBG przeliczenie z μg/mL na nmol/L

W celu przeliczenia stężenia globuliny wiążącej hormony płciowe z μg/mL na nmol/L uzyskany wynik należy przemnożyć razy 0,095.

Wzór: nmol/L x 0,095 = μg/mL

  • SHBG przeliczenie z nmol/L na μg/mL

By obliczyć stężenie SHBG mając wynik oznaczenia w μg/mL należy otrzymaną wartość pomnożyć przez 10,53.

Wzór: μg/mL x 10,53 = nmol/L

Mam nadzieję, że opracowany przeze mnie kalkulator przydał Ci się i korzystanie z niego nie sprawiło Ci kłopotów. Jeśli masz do niego uwagi lub chcesz, by na stronie pojawił się nowy kalkulator medyczny – zapraszam do kontaktu ze mną (przez zakładkę na górze strony). W górnym menu znajdziesz również inne kalkulatory medyczne.

Wspieraj autora na Patronite

Treści które mogą Cię zainteresować:

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Strona główna » Kalkulatory » SHBG kalkulator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.