LH/FSH stosunek kalkulator

LH/FSH stosunek kalkulator

LH/FSH stosunek kalkulator został opracowany w celu szybkiego i łatwego wyliczenia stosunku lutropiny do folikulotropiny. Wskaźnik ten jest wykorzystywany w procesie diagnozowania i leczenia bezpłodności oraz problemów z regularnością cyklu miesiączkowego. Kalkulator został opracowany zarówno dla lekarzy, jak i diagnostów laboratoryjnych, pacjentów, czy innego personelu medycznego.

LH/FSH stosunek kalkulator – oblicz to!

W celu obliczenia stosunku lutropiny do folikulotropiny należy wpisać stężenie obu tych hormonów w odpowiednie pola kalkulatora. Kalkulator sam automatycznie obliczy wartość LH/FSH.

Kalkulator Stosunku LH/FSH

Poniższy kalkulator służy do obliczania stosunku LH/FSH, ważnego wskaźnika do diagnozowania i leczenia niepłodności oraz problemów z cyklem menstruacyjnym.


LH/FSH stosunek – wzór

W celu obliczenia stosunku LH/FSH należy podzielić wartość stężenia lutropiny (LH) przez stężenie folikulotropiny (FSH). Należy pamiętać, że oba te hormony powinny być oznaczone w tej samej jednostce stężenia. Dodatkowo badanie należy wykonać w jednym czasie, z krwi z jednego pobrania.

lh/fsh stosunek wzór

LH/FSH stosunek – normy

Pamiętaj, że to lekarz powinien interpretować wyniki Twoich badań laboratoryjnych. Interpretacja zależy od Twojego stanu, rozpoznanych schorzeń i wszelki objawów klinicznych.

U zdrowych osób stosunek LH/FSH ma wartość około jedności (1).

Wartości poniżej 0,6 mogą wskazywać na niedoczynność przysadki.

Wartości powyżej 1,5 mogą wskazywać na zespół policystycznych jajników (PCOS).

Inne kalkulatory

Zapraszam serdecznie do pozostałych KALKULATORÓW. W liście A-Z konwerterów i kalkulatorów znajdziesz wszystkie kalkulatory i przeliczniki medyczne dostępne na stronie. Jeśli jakiegoś brakuje – zostaw komentarz pod postem.

8 thoughts on “LH/FSH stosunek kalkulator

    1. Dzień dobry,
      wyniki badań hormonalnych należy skonsultować z lekarzem endokrynologiem lub ginekologiem-endokrynologiem.
      Anna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.