CA 72-4 stabilność
CA 72-4 stabilność – w tym poście umieszczam informacje na temat stabilność markera nowotworowego CA 72-4 w surowicy i osoczu w różnym przedziale temperaturowym. Informacje mają charakter informacyjny. Wszystkie zalecenia….
W kategorii stabilność parametrów znajdziesz szereg informacji na temat stabilności konkretnych analitów w materiale biologicznym. Informacje te pochodzą ze źródeł podanych w postach. Należą do nich: załącznik do rozporządzenia Ministra Zdrowa w sprawie standardów jakości dla medycznych laboratoriów oraz dane podane przez trzech dużych producentów analizatorów i odczynników medycznych (SIEMENS, ROCHE, ABBOTT).
To bardzo ciekawe, że często informacje na temat stabilności bardzo znacznie się różnią.
W codziennym życiu laboratoryjnym bardzo często zdarza się, że pacjent, czy też lekarz chcą wykonać badania po jakimś czasie od pobrania krwi. Szukanie informacji w ulotkach i procedurach badawczych bardzo często trwa zbyt długo, dlatego też możesz korzystać z informacji zawartych w tej kategorii.
Jeśli chcesz, by stabilność jakiegoś parametru pojawiła się na stronie jak najszybciej – zostaw komentarz pod którymś z postów. Na pewno umieszczę tu te informacje szybciej.
CA 72-4 stabilność – w tym poście umieszczam informacje na temat stabilność markera nowotworowego CA 72-4 w surowicy i osoczu w różnym przedziale temperaturowym. Informacje mają charakter informacyjny. Wszystkie zalecenia….
CEA stabilność – w niniejszym poście umieszczam informacje na temat stabilności parametru CEA w materiale biologicznym. Uwzględniono kilka zakresów temperatur. Wszystkie zalecenia i producenci odczynników wskazują jednak, że każde laboratorium….
Białko całkowite stabilność – dowiedz się co mówią źródła na temat stabilności białka całkowitego w materiale biologicznym. Czy możesz wykonać badanie, czy nie? Sprawdź. Wszystkie zalecenia i producenci odczynników wskazują….
CA 125 stabilność -przeczytaj co mówią różne źródła na temat stabilności markera CA 125 w materiale biologicznym. Wszystkie zalecenia i producenci odczynników wskazują jednak, że każde laboratorium powinno określić swoje….
CA 15-3 stabilność – sprawdź jak długo można przechowywać materiał biologiczny przeznaczony do oznaczenia stężenia CA 15-3. Wszystkie zalecenia i producenci odczynników wskazują jednak, że każde laboratorium powinno określić swoje….
CA 19-9 stabilność – kilka słów na temat stabilności CA 19-9 w materiale biologicznym. Wszystkie zalecenia i producenci odczynników wskazują jednak, że każde laboratorium powinno określić swoje granice czasowe wykonywania….
CRP stabilność – w tym poście znajdziesz zebrane informacje na temat białka C-reaktywnego i jego stabilności w materiale biologicznym. Wszystkie zalecenia i producenci odczynników wskazują jednak, że każde laboratorium powinno….
Albumina stabilność – co mówią źródła o czasie, w jakim można oznaczyć stężenie albuminy? Wszystkie zalecenia i producenci odczynników wskazują jednak, że każde laboratorium powinno określić swoje granice czasowe wykonywania….
Androstendion stabilność – w tym poście znajdziesz informacje o stabilności androstendionu. Jak długo można przechowywać krew, surowicę i osocze do badania w określonej temperaturze? Wszystkie zalecenia i producenci odczynników wskazują….
Amylaza trzustkowa stabilność – jak długo można wykonać badanie aktywności amylazy trzustkowej we krwi oraz w surowicy i osoczu w zależności od temperatury przechowywania? Wszystkie zalecenia i producenci odczynników wskazują….
Amoniak stabilność – znajdziesz tu informacje od producentów odczynników oraz z rozporządzenia Ministra Zdrowia. Jak długo można przechowywać osocze przeznaczone do oznaczenia stężenia amoniaku? Wszystkie zalecenia i producenci odczynników wskazują….
Sód stabilność – jak długo można wykonać oznaczenie sodu z przechowywanej w laboratorium próbki? Co mówią na ten temat zalecenia podane przez producentów odczynników? Wszystkie zalecenia i producenci odczynników wskazują….