Wydalanie kreatyniny kalkulator przelicznik

Wydalanie kreatyniny kalkulator przelicznik

Wydalanie kreatyniny kalkulator przelicznik został opracowany w celu wyliczenia dobowego wydalania kreatyniny z moczem. Dzięki kalkulatorowi możliwe jest obliczanie wydalania kreatyniny w dobowej zbiórce moczu w dwóch jednostkach:

  • mmol/24 h
  • mg/24 h

W celu wyliczenia dobowego wydalania kreatyniny z moczem konieczne jest podanie dwóch wartości:

  • oznaczonego stężenia kreatyniny w dobowej zbiórce moczu
  • ilości moczu wydalonego w ciągu 24 godzin w mililitrach

O zasadach, jakich trzeba przestrzegać podczas zbierania moczu do dobowej zbiórki moczu możesz przeczytać w poście DOBOWA ZBIÓRKA MOCZU.

Wydalanie kreatyniny kalkulator przelicznik – oblicz to!

Poniższy kalkulator jest bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy wpisać stężenie kreatyniny w dobowej zbiórce moczu, wybrać odpowiednią jednostkę i wpisać ilość moczu z dobowej zbiórki moczu. Pamiętaj, by podać ilość moczu w mililitrach. Kalkulator sam automatycznie przeliczy wydalanie kreatyniny w moczu. Dostępne jednostki to: mg/24h i mmol/24h. Nie ma konieczności klikania przycisku „oblicz to”. Jeśli chcesz obliczyć wydalanie kreatyniny drugi raz, po prostu zmień wartości stężenia i objętość moczu.

Inne kalkulatory

Zapraszam serdecznie do korzystania z innych kalkulatorów medycznych. Link do nich znajdziesz na górze strony. Jeśli brakuje Ci jakiegoś kalkulatora – napisz do mnie. Postaram się jak najszybciej go opracować.

W najbliższym czasie pojawią się inne kalkulatory parametrów z dobowej zbiórki moczu. Śledź moją stronę!

Wspieraj autora na Patronite

Treści które mogą Cię zainteresować:

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Strona główna » Kalkulatory » Wydalanie kreatyniny kalkulator przelicznik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.