Amoniak kalkulator przelicznik jednostek

Amoniak kalkulator przelicznik jednostek

Amoniak kalkulator przelicznik jednostek służy przeliczaniu stężenia amoniaku między jednostkami:

  • μmol / L
  • μg / dL

Jeśli u pacjenta występuje wysokie stężenie amoniaku, związek ten przenika przez barierę KREW-MÓZG i może powodować uszkodzenia neurologiczne. Dlatego też oznaczanie stężenia amoniaku odgrywa istotną rolę w diagnostyce laboratoryjnej w przebiegu niektórych chorób. Stężenie amoniaku wzrasta np. w chorobach nerek i wątroby.

Brak standaryzacji w zakresie jednostek stężenia w laboratoriach medycznych nierzadko prowadzi do konieczności przeliczenia stężenia danego związku. W tym celu opracowany został poniższy kalkulator. Mam nadzieję, że będzie on przydatny nie tylko lekarzom, ale również pacjentom, diagnostom laboratoryjnym oraz pozostałem personelowi medycznemu.

Kalkulator umożliwia przeliczenie:

  • stężenia amoniaku z μg / dL na μmol / L
  • stężenia amoniaku z μmol / L na μg / dL

Amoniak kalkulator przelicznik jednostek – oblicz to!

Amoniak kalkulator przelicznik jednostek

W celu przeliczenia stężenia amoniaku należy wpisać wartość oraz wybrać jednostkę stężenia. Kalkulator automatycznie przeliczy stężenie amoniaku. Nie ma konieczności naciskania przycisku „PRZELICZ”.

Inne kalkulatory

Zapraszam do kategorii KALKULATORY. Znajdziesz w niej inne przeliczniki medyczne. Jeśli jakiegoś brakuje – napisz do mnie. Możesz pozostawić komentarz pod postem.

Wspieraj autora na Patronite

Treści które mogą Cię zainteresować:

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Strona główna » Kalkulatory » Amoniak kalkulator przelicznik jednostek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.