Kategoria: Kalkulatory

W tej kategorii znajdziesz przydatne kalkulatory medyczne.

Lista kalkulatorów i przeliczników dostępna jest tutaj.

Umieszczam w nim kalkulatory:

  • przeliczające stężenia poszczególnych analitów (np. kalkulator przelicznik jednostek bilirubina)
  • medyczne dzięki którym obliczyć ryzyko wystąpienia danej choroby (np. Kalkulator SCORE wyliczający ryzyko sercowo-naczyniowe u osób powyżej czterdziestego roku życia)
  • wyliczające parametry wyliczane na podstawie wyników oznaczonych w pomiarach bezpośrednich np. kalkulator bilirubina pośrednia – dzięki niemu na podstawie uzyskanych oznaczeń stężenia bilirubiny całkowitej i bezpośredniej możesz obliczyć parametr bilirubina pośrednia
  • w formie kalkulatorów zbiorczych, np. przeznaczonych dla diagnostów laboratoryjnych – kalkulator COBJ chemia kliniczna – dzięki niemu nie ma konieczności korzystania z kilku kalkulatorów medycznych – możesz śmiało przeliczyć wszystkie wyniki i wysłać formularz co Centralnego Ośrodka Badań Jakości (COBJ)

Kategoria ta powstała z myślą o pacjentach, diagnostach laboratoryjnych, lekarzach, dietetykach, pielęgniarkach, położnych, czy też ratownikach medycznych, którzy nierzadko spotykają się z problemem przeliczania uzyskanych wyników badań. Sama z doświadczenia wiem, że problem braku standardów dotyczących stosowanych w laboratoriach jednostek stężeń jest dość duży. Nawet diagnoście laboratoryjnemu, który zmieni laboratorium, w którym pracuje ciężko jest odnieść się do wyników uzyskanych w innych jednostkach – siła przyzwyczajenia. Oswojenie się z nowymi jednostkami wymaga czasu.

Wszystkie kalkulatory bazują na ogólnodostępnych wzorach medycznych. W każdym poście umieszczam wzory oraz przykładowe obliczenia, dzięki temu można samodzielnie wykonać obliczenia.

Kalkulatory opracowałąm w sposób zautomatyzowany, wpisz odpowiednią wartość stężenia danego analitu i wybierz jednostkę stężenia. Kalkulator automatycznie przelicza i podaje wartości we wszystkich dostępnych jednostkach stężenia.

Jestem bardzo otwarta na sugestie – zapraszam serdecznie do kontaktu i przedstawiania propozycji nowych kalkulatorów. Postaram się jak najszybciej opracować nowy kalkulator i opublikować go na mojej stronie.

HGB g/dl na g/l kalkulator

HGB g/dl na g/l kalkulator został opracowany w celu przeliczenia stężenia hemoglobiny pomiędzy jednostkami: Dzięki kalkulatorowi: Hemoglobina jest składową badania o nazwie morfologia krwi. Jest to jedno z podstawowych badań….