Bilirubina kalkulator przelicznik jednostek

Kalkulator przelicznik jednostek bilirubiny
Czas czytania 3 min

Poniżej udostępniam Wam kalkulator przelicznik jednostek bilirubiny. Kalkulator przelicza jednostki z mg/dL na μmol/L oraz z μmol/L na mg/dL. W przypadku, gdybyście potrzebowali jakiegoś kalkulatora, którego nie ma jeszcze na mojej stronie, bardzo proszę o kontakt, bardzo chętnie go opracuję.

Bilirubina kalkulator przelicznik stężenia

przelicznik bilirubiny

Wzory do przeliczania stężenia bilirubiny

Bilirubina kalkulator przelicznik jednostek stężenia to jedno, ale warto wiedzieć jak przeliczyć otrzymane wyniki stężenia bilirubiny samemu, bez użycia internetowych kalkulatorów.

W celu przeliczenia stężenia bilirubiny w mg/dL na μmol/L należy użyć poniższy wzór:

  • μmol/L = mg/dL x 17,10

Przykład: uzyskano wynik oznaczenia stężenia bilirubiny w surowicy krwi o wartości 3,5 mg/dL. Uzyskaną wartość należy przemnożyć razy 17,10; wówczas uzyskujemy wynik w μmol/L.

3,5 mg/dL x 17,10 = 59,9 μmol/L

W celu przeliczenia stężenia bilirubiny w μmol/L na mg/dL należy skorzystać z poniższego wzoru:

  • mg/dL = μmol/L / 17,10

Przykład: uzyskano wynik oznaczenia stężenia bilirubiny w surowicy krwi o wartości 80 μmol/L. Uzyskaną wartość należy podzielić przez 17,10; wówczas uzyskujemy wynik w mg/dL.

80 μmol/L / 17,10 = 4,68 mg/dL

Mam nadzieję, że powyższe informacje Wam się przydadzą. Jeśli chcecie skorzystać z innych kalkulatorów, na górze strony znajdziecie przycisk KALKULATORY. Z upływem czasu będzie ich więcej, już mam sporo pomysłów. Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi postami, zapraszam do polubienia fanpage, link poniżej pod logiem facebooka.

Strona główna » Kalkulatory » Bilirubina kalkulator przelicznik jednostek

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

5 Komentarze do “Bilirubina kalkulator przelicznik jednostek

    1. Cieszę się, że kalkulator się przyda 😉 gdyby jeszcze jakiś brakowało, proszę śmiało dawać znać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.