Wydalanie glukozy kalkulator przelicznik

wydalanie glukozy kalkulator przelicznik
Czas czytania 3 min

Wydalanie glukozy przelicznik kalkulator został opracowany w celu przeliczania stężenia glukozy w dobowej zbiórce moczu na wydalanie glukozy z moczem w ciągu 24h.

Kalkulator wylicza wydalanie glukozy w w dobowej zbiórce moczu w dwóch jednostkach:

  • g/24h
  • mg/24h

W celu wyliczenia wydalania należy podać wartość stężenia glukozy w jednej z poniższych jednostek:

  • g/dL
  • mg/dL
  • g/L

Zapraszam serdecznie do postu dobowa zbiórka moczu, gdzie przeczytasz kilka słów o tym, jak wykonuje się zbiórkę moczu. Pamiętaj, że odpowiednie przygotowanie się do badania i właściwy sposób pobrania materiału mają ogromne znaczenie w diagnostyce laboratoryjnej. Proces przedanalityczny jest bardzo ważny!

Wydalanie glukozy przelicznik kalkulator – oblicz to

W celu użycia kalkulatora należy: wpisać wartość stężenia glukozy z dobowej zbiórki moczu, wybrać jednostkę oraz wpisać ilość moczu w mililitrach. Nie ma nic prostszego! Kalkulator sam automatycznie obliczy wydalanie glukozy w moczu w dwóch jednostkach.

Jak obliczyć dobowe wydalanie glukozy z moczem?

Najłatwiej i najszybciej jest zastosować powyższy kalkulator. Dzięki niemu możliwe jest obliczenie dobowego wydalania glukozy z moczem w różnej konfiguracji.

Jeśli jednak chcesz obliczyć dobowe wydalanie glukozy samodzielnie, możesz wykorzystać poniższy wzór:

(stężenie glukozy w g/dL x ilość moczu w ml) x 10 = dobowe wydalanie glukozy z moczem w mg/24h

wydalanie glukozy wzór

Inne kalkulatory

Zapraszam serdecznie do innych moich kalkulatorów. Link znajduje się na górze strony. Jeśli brakuje Ci jakiegoś kalkulatora – zostaw komentarz pod postem. Postaram się jak najszybciej go opracować!

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.