ACTH kalkulator przelicznik jednostek

Kalkulator przelicznik jednostek ACTH

ACTH kalkulator przelicznik jednostek, służy przeliczaniu stężenia adrenokortykotropiny (ACTH) pomiędzy jednostkami takimi jak:

  • pg/mL
  • pmol/L

Pacjent, diagnosta laboratoryjny, lekarz, położna, pielęgniarka i inny personel medyczny może w prosty i szybki sposób przeliczyć stężenie ACTH z pg/mL na pmol/L oraz z pmol/L na pg/mL.

ACTH kalkulator przelicznik jednostek – oblicz to

Kalkulator przelicznik jednostek ACTH

Jeśli chcesz przeliczyć stężenie ACTH – nie ma nic prostszego! Wpisz wartość stężenia ACTH i wybierz jednostkę. Kalkulator sam, automatycznie przeliczy stężenie ACTH. Nie ma konieczności klikania przycisku oblicz.

ACTH kalkulator przelicznik jednostek – wzory

Jeśli nie chcesz korzystać z kalkulatora, a chcesz samodzielnie przeliczyć stężenie adrenokortykotropiny (ACTH) – skorzystaj ze wzorów. Oprócz wzorów prezentuję również przykłady obliczeń.

Przeliczanie stężenia ACTH z pg/mL na pmol/L

  • WZÓR: pg/mL x 0,2202 = pmol/L
  • PRZYKŁAD OBLICZEŃ: Jeśli chcemy przeliczyć stężenie ACTH wynoszące 5,11 pg/mL na pmol/L, należy wartość 5,11 pomnożyć razy 0,2202
  • 5,11 pg/mL x 0,2202 = 1,13 pmol/L

Przeliczanie stężenia ACTH z pmol/L na pg/mL

  • WZÓR: pmol/L x 4,541 = pg/mL
  • PRZYKŁAD OBLICZEŃ: W przypadku konieczności przeliczenia stężenia ACTH o wartości 2,34 pmol/L na pg/mL należy 2,34 pomnożyć razy 4,541
  • 2,34 pmol/L x 4,541 = 10,63 pg/mL

Inne kalkulatory

Zapraszam do kategorii KALKULATORY, gdzie znajdziesz inne przeliczniki jednostek. Jeśli jakiegoś brakuje, a chcesz by był dostępny na stronie – zostaw komentarz pod postem. Postaram się jak najszybciej opracować nowy kalkulator.

Wspieraj autora na Patronite

Treści które mogą Cię zainteresować:

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Strona główna » Kalkulatory » ACTH kalkulator przelicznik jednostek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.