Wankomycyna kalkulator przelicznik jednostek

Wankomycyna kalkulator przelicznik jednostek

Wankomycyna kalkulator przelicznik jednostek służy do przeliczania stężenia wankomycyny pomiędzy takimi jednostkami jak:

  • μg/mL
  • μmol/L

Dzięki kalkulatorowi możliwe jest przeliczenie stężenia wankomycyny z μg/mL na μmol/L oraz z μmol/L na μg/mL.

Wankomycyna jest antybiotykiem podawanym dożylnie lub doustnie. Wykazuje ona działanie bakteriobójcze między innymi na paciorkowe, gronkowce i enterokoki. Nie należy podawać tego antybiotyku kobietom w ciąży.

W laboratoriach medycznych oznacza się stężenie wankomycyny po to, by ocenić czy stężenie tego antybiotyku w organizmie pacjenta jest w zakresie terapeutycznym.

Kalkulator opracowany został dla diagnostów laboratoryjnych, pacjentów, lekarzy oraz dla każdej osoby, która chce przeliczyć stężenie wankomycyny na inną jednostkę. Należy również pamiętać o innych przeciwskazaniach do przyjmowania wankomycyny.

Wankomycyna kalkulator przelicznik jednostek – oblicz to!

Wankomycyna kalkulator przelicznik jednostek

W celu przeliczenia stężenia wankomycyny należy wpisać wartość, a następnie wybrać jednostkę stężenia. Kalkulator sam automatycznie przeliczy stężenie na pozostałe jednostki. Nie ma konieczności naciskania przycisku „przelicz”. Zapraszam do przeliczania! Nie ma nic prostszego.

Inne kalkulatory

Na mojej stronie znajdzie inne kalkulatory medyczne. Kalkulatory przeliczają stężenia analitów lub wyliczają medyczne parametry wyliczane. Jeśli brakuje Ci jakiegoś kalkulatora – skontaktuj się ze mną. Możesz zostawić komentarz pod tym postem. Jeśli uważasz, że w kalkulatorze powinna pojawić się dodatkowa jednostka stężenia – również do mnie napisz.

Wspieraj autora na Patronite

Treści które mogą Cię zainteresować:

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Strona główna » Kalkulatory » Wankomycyna kalkulator przelicznik jednostek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.