Zagadka diagnostyczna numer 1

Zagadka diagnostyczna numer 1

W związku z faktem, że nie wszyscy mają możliwość śledzenia mnie na instagramie i facebooku – zapraszam do kolejnej zagadki z zakresu diagnostyki laboratoryjnej. Możecie śledzić i przeglądać Wasze odpowiedzi.

LABORATORYJNA INTERPRETACJA WYNIKU BADANIA
ZADANIE 1

Pacjent (65 lat) zgłosił się do lekarza medycyny rodzinnej ze złym samopoczuciem. Bardzo szybko się męczy, w trakcie spaceru odczuwa duszność i osłabienie. Przed pojawieniem się tych objawów prowadził aktywny tryb życia. Uczestniczył w zajęciach pływania i nordic walking. W tej chwili ze względu na samopoczucie nie wykonuje tych aktywności fizycznych. Pacjent samodzielnie wykonał badanie morfologii krwi i przedstawił wynik lekarzowi podczas wizyty.

Przedstaw laboratoryjną interpretację przedstawionego na sprawozdaniu z badań wyniku. Jaka może być prawdopodobna przyczyna objawów? Jakie badania należy jeszcze wykonać?

Inne zagadki diagnostyczne

ODPOWIEDZI DO ZAGADEK ZNAJDZIESZ TUTAJ

Wspieraj autora na Patronite

Treści które mogą Cię zainteresować:

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Strona główna » Testy » Zagadka diagnostyczna numer 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.