Z jakim CRP do szpitala?

Z jakim CRP do szpitala?

Widziałam ostatnio w internetowych przestworzach takie oto pytanie: z jakim CRP do szpitala? Chciałabym na nie szybko i konkretnie odpowiedzieć.

Nie ma takiej wartości białka C-reaktywnego (CRP), która jest jednoznacznym wskazaniem do wizyty w szpitalu. Białko CRP jest białkiem ostrej fazy – to znaczy, że jego stężenie rośnie w przypadku trwającego stanu zapalnego. Reakcja organizmu może być zróżnicowana – u jednych stężenie CRP w surowicy może urosnąć gwałtownie, a u innych dużo wolniej. W każdym przypadku podwyższonego CRP najlepiej uzyskany wynik skonsultować z lekarzem. Nie każde podwyższenie białka C-reaktywnego jest niepokojące. Takim przykładem jest poziom CRP powyżej wartości referencyjnych w trakcie niegroźnego zakażenia bakteryjnego – kto z nas nie miał anginy, czy innego zapalenia?

Pamiętaj, że wszystkie wątpliwości co do wyników badań laboratoryjnych oraz objawów klinicznych należy konsultować z lekarzem. Jeśli czujesz się bardzo źle, Twój stan zdrowia Ciebie niepokoi, a nie możesz uzyskać szybkiej porady lekarskiej – udaj się do najbliższego szpitala ze szpitalnym oddziałem ratunkowym. W końcu nie ma nic cenniejszego niż zdrowie.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące diagnostyki laboratoryjnej, pracy w laboratorium – zostaw komentarz pod postem. Odpowiem na nie jak najszybciej.

Wspieraj autora na Patronite

Treści które mogą Cię zainteresować:

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Strona główna » Dla pacjenta » Z jakim CRP do szpitala?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.