Test wiedzy – skróty

test wiedzy diagnostyka laboratoryjna

W związku z dość sporym zainteresowaniem testami z zakresu wiedzy z diagnostyki laboratoryjnej prezentuję Wam kolejny test. Nie należy on do trudnych testów, jest raczej podstawowy, ale myślę, że od czasu do czasu należy przypomnieć sobie nieco informacji z zakresu diagnostyki laboratoryjnej i sprawdzić swoją wiedzę. Test wiedzy – skróty obejmuje skróty i definicje, które każdy powinien znać i kojarzyć. Nie ukrywam, że można w nim znaleźć podchwytliwe pytanie – nie dajcie się złapać!

Tym testem zapoczątkowuje serię szybkich testów z podstawowych definicji i skrótów z zakresu diagnostyki laboratoryjnej.

Statystyki dotyczące odpowiedzi na testy prezentowane są na facebooku w formie postów na fanpage. Link do fanpage możecie znaleźć na dole posta pod ikoną facebooka. W najbliższym czasie statystyki również zagoszczą na moim profilu na instagramie – zapraszam serdecznie do jego obserwowania!

Test wiedzy – skróty formularz

Poniżej znaleźć możecie test wiedzy. Test jest jednokrotnego wyboru, za każdą poprawną odpowiedź uzyskujecie jeden punkt. Maksymalna liczba punktów do zdobycia to dziesięć. Po rozwiązaniu testu pojawią się poprawne odpowiedzi oraz statystyki. Jeśli macie jakieś pytania, czy uwagi, zapraszam do kontaktu ze mną – więcej danych w zakładce KONTAKT na górze strony.

Chcesz zobaczyć jak odpowiadały inne osoby udzielające odpowiedzi na pytania w teście? Pragniesz sprawdzić jak wypadasz na tle innych? Sprawdź to – wyniki testów z diagnostyki.

Inne testy wiedzy

ZESTAWIENIE WASZYCH WYNIKÓW Z TESTÓW WIEDZY

Wszystkie testy znajdziesz w zakładce na górze strony: testy. Dla ułatwienia poniżej umieszczam linki do pozostałych testów:

Wspieraj autora na Patronite

Treści które mogą Cię zainteresować:

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Strona główna » Testy » Test wiedzy – skróty

2 thoughts on “Test wiedzy – skróty

    1. To jest podchwytliwe pytanie. Owszem AST to aminotransferaza asparaginianowa, ale AST to również oznaczanie lekowrażliwości drobnoustrojów. Stąd odpowiedź aminotransferaza alaninowa nie jest prawidłowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.