Test – parametry morfologiczne

test - parametry morfologiczne

Witam Was bardzo serdecznie. Dzisiaj udostępniam Wam krótki Test – parametry morfologiczne dotyczący parametrów morfologii krwi. Polecam w ramach sprawdzenia własnej wiedzy najpierw odpowiedzieć na dziewięć krótkich pytań, a później w ramach powtórzenia lub uzupełnienia wiedzy zapraszam do posta: Skróty w morfologii – dla diagnosty.

Chcesz zobaczyć jak odpowiadały inne osoby udzielające odpowiedzi na pytania w teście? Pragniesz sprawdzić jak wypadasz na tle innych? Sprawdź to – wyniki testów z diagnostyki.

Inne testy wiedzy

ZESTAWIENIE WASZYCH WYNIKÓW Z TESTÓW WIEDZY

Wszystkie testy znajdziesz w zakładce na górze strony: testy. Dla ułatwienia poniżej umieszczam linki do pozostałych testów:

Wspieraj autora na Patronite

Treści które mogą Cię zainteresować:

Zastrzeżenie: Treści umieszczone na stronie fremitus.pl służą celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią one porady medycznej, nie zastępują indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza. Informacje zawarte na stronie nie mogą być podstawą stawiania diagnozy i leczenia pacjenta – w tym celu należy skontaktować się z lekarzem.

Strona główna » Testy » Test – parametry morfologiczne

2 thoughts on “Test – parametry morfologiczne

  1. Hej, MCHC to średnie stężenie hemoglobiny w erytrocytach, średnia masa hemoglobimy w krwince to MCH. Nie ma czegoś takiego jak średnia zawartość hemoglobiny w morfologii

    1. Dziękuję za merytoryczny komentarz. Prawda jest taka, że co źródło to inne określenie. Słyszałam już kilka sprzeczek w tym temacie. Dlatego powinny zostać wydane jasne wytyczne dotyczące parametrów morfologii krwi wraz z prawidłowym ich nazewnictwem. Wiem, że takowe miały powstać, ale ni widu ni słychu. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.